Volby 2018

Napsal Jarka Prosecká (») 13. 8. 2018 v kategorii Politika a názory, přečteno: 318×
20180813-132521.png

V současné době téměř každý vi, že politické strany 90 - tých let udělaly velkou chybu, když si na sebe nechaly navázat kmotry všeho druhu. Nebudu nikoho jmenovat, protože o to tu nejde, kmotři ovlivňovali jejich politická rozhodnutí a někteří straníci a někdy i celé strany z toho těžily skrze sponzorské dary.
A stalo se to, co se stát muselo. Očistný proces, který v demokracii fungoval odkrýval jednu kauzu zvýhodňování, úplatků apod. za druhou a znechutil trvale a ponejvíce tu část voličů, kterým systém nedokázal splnit všechna jejich očekávání. 0no to ani nejde splnit všechno všem, protože co si budeme nalhávat v praxi to vypadalo takto : vy budete mít možnost podnikat a my si to tu mezitím, co komunisti nerozkradli, rozkradem.
A tak nutno říct, že to vskutku nebyl očistný proces dokonalý, spousta šlendriánu se nepotrestala, nebo spravedlnost zůstala jen na půl cesty. Nebudu vyjmenovávat všechny kauzy, které se staly, ale stojí za povšimnutí, že vždy, když byl nějaký průšvih, který sahal až do špiček stranických sekretariátů, tak premiér skončil a šlo se k volbám. Zvolili se téměř ti stejní a zase bylo pozdvižení a zase se šlo k volbám.
Díky tomuto přístupu koho lidé volí, jaké mají informace, jak se zajímají, jaké mají povědomí o právu a fungování státu, že nedávali šanci novým stranám, že věřili slibům typu "my už budeme hodní" , se očistný proces zastavoval, až se zastavil zcela. A lidé přestali věřit uvěřitelnému a uvěřili neuvěřitelnému.
Zvolili novou tvář, člověka, který se s tím nemazal. Sliboval hory doly a lidem se líbil, že není politik, že má peníze, mluví občas vulgárně a je bohatý. Bodejď by nebyl, když v 90 letech tahal z pozadí za nitky, byl jedna ruka s těmi politiky, kterými lidé dnes někdy právem, jindy nespravedlivě, pohrdají.
A tak skutečně nevím proč, protože logiku to nemá, zde v tomto nešťastném státě, lidé si zvolili intrikána největšího jako prezidenta a velkopodnikatele premiérem. A ten rozhodně není žádný pan Čistý. Naopak, je trestně stíhaný za dotační podvod a jeho skutečný důvod politického angažmá nyní je, že chce a musí to své stíhání zastavit.
Řada voličů však tento fakt ve volbách ignorovala a místo na kritický rozum vsadila na to, co říká vůdce a jeho dobře placený marketing. Taktéž ignorovala fakt, že prezident a současný premiér byli prakticky u vesla v 90 letech a tudíž i oni mají odpovědnost za to, co tu je špatně a tudíž i oni by měli být potrestáni a diskvalifikováni pro výkon jakékoliv politické funkce..
Ale dobrá, stalo se, to už je minulost, to nezměníme. Ale co můžeme ovlivnit je to, jak dopadnou volby na podzim 2018. A slyšela jsem starou známou písničku s textem : jeden hlas nemá cenu, ten nic neovlivňuje, k volbám nepůjdu. No, když pominu to, že pokud si to řekne 500 tis.lidi, tak to asi něco ovlivní, ale nemůžu pominout to že :
1. Každé takové rozhodnutí je velmi důležité pro celek, a záleží-li mi na tom kde žiju já a mí blízcí, tak hlasovat musím 
2. A není rozhodující, co pokládá člověk za momentálně důležité, protože priority se časem mohou změnit.


Proto lze považovat za absolutně dětinské si zahrávat s osudy této země tak, jak vidíme v současné době. Jděte k volbám a pamatujte, ve volbách nikdy nejde jen o vás.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a čtyři