Vítězi

Napsal Jarka Prosecká (») 5. 5. 2019 v kategorii Politika a názory, přečteno: 209×
20190319-192753.png

Ptali jste se sami sebe proč jsou v ČR vítězi voleb z řad voličů ANO, SPD, KSČ a ČSSD včetně Pražského hradu, tak zlostní, proč nediskutují s lidmi a svoje diskuze zakončí: my jsme vítězi voleb, smiř se s tím, v lepším případě vám vyčtou, že nic nevíte, jste nevzdělaní, neschopní, nic jste v životě nedokázali,… přemýšleli jste někdy o tom, proč máte právo mlčet a nemáte v diskuzích s nimi pravdu?

Podle mě je problém v tom, že ČR není rozdělena podle toho, kdo je socialista, demokrat, nacista, levičák, pravičák, liberál a konzervativec, je rozdělena úplně jinak, než ideologicky, resp.politicky.
A teď vás varuju, bude to znít velmi vznešeně.
Naše společnost, nejen v ČR, ale v celém vyspělém světě, je rozdělena mentálně kulturní schopností věřit čemukoliv. Je rozdělena potvrzováním svých názorů.
Co naplat, o co složitější název, o to delší vysvětlení.

Já si myslím, že všichni lidé si vytváří nějaké neotřesitelné názory celý život. Tvrdí sice, že se názory u nich vyvíjely, měnily, ale není to až tak pravda. Od určitého věku udělají většinou jen názorový oblouk. A tak vidíme u politika, který byl nejprve ( prý nechtěně) komunista, pak převzal myšlenku liberálů a než se otočíte, jste pod větší kontrolou než za komunistů s tím rozdílem, že se jste přesvědčeni o tom, že žijete v liberální společnosti.


Proč? Proč si myslíte takovou věc?


Protože jste nastaveni tak, abyste byli ve svých názorech utvrzováni. Nemáte rádi, když vám někdo tvrdí něco jiného než si vy myslíte. Prahnete po tom, aby vy jste měli "pravdu", a ten druhý se mýlil, pokud tvrdí něco jiného. Budete vyhledavat tedy články a názory, které budou potvrzovat to v čem "žije váš mozek."

 
A tak tu máme na základě přečtení dvou, tří článků z internetu miliony odborníků na klimatické jevy, na kůrovce, sucho a záplavy, makroekonomiku a finance, migraci, válku, bezpečnost, tajné služby, fyzikální zákony, přírodu, religiozitu a s tímto kalibrem pak někteří, kterým je dopřáno veřejného slyšení, útočí na odbornost vědců, na vládu, parlament, novináře, spisovatele a jiné lidi, kteří je svou eruducí sice 1000x převyšují, ale kteří se momentálně nevejdou do názorového většinového schématu. 


A tudíž se smiřme, my kteří jsme prohráli volby o fous, že země je placatá, vládne tu Soros a ilumináti, všechno řídí Brusel, kosmonauti USA na měsíci nikdy nebyli, měsíc nezpůsobí odliv a příliv, neprší nebo naopak prší moc, protože nepřátelé dělají letadly podivné šmouhy za sebou.


Doporučení jak přežít v tomto složitém světě je velmi sofistikovaný :
Vezměte si alobal o šířce objemu vaší hlavy, smotejte to do kužele, slepte k sobě a nasaďte na hlavu. To vás 100% ochrání. Říkali to tuhle na FB a bylo u toho 30436 lajků, tak to musí fungovat, ne?

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a pět