Stop gumě v gatích volte Babiše

Napsal Jarka Prosecká (») 3. 9. 2018 v kategorii Politika a názory, přečteno: 293×
20180903-135507.png

Ano, takto podobně funguje předvolební politická reklama. Vymyslí se nějaký neexistující problém, nebo problém, který není v kompetenci dotyčného ho vyřešit, postraší se tím co nejvíc lidi, sepíše se slogan a je vymalováno.


Rozeberme si tedy ten nápad se zákazem nošení gumy v gatích.
Nikoho to neohrožuje, aspoň zatím, ale kdyby se to hodně utáhlo, může to škrtit, prasknout a gatě spadnou dolů, například, když dotyčný pojede v metru.

A tohle jsou ty vzrušující a dobře placené chvíle pro politického marketéra. To on má za úkol problém vytáhnout na světlo boží pojmenovat, zveličit a dostat do povědomí lidí tak, aby pochopili, že řešení je nutné a zachránce je na cestě ( kandiduje). Když budou politik a jeho marketér hodně dobří, vznikne nespočet diskuzi v televizi, kde budou všichni pozvaní politici a odborníci, tu více tu méně, lidi strašit. Například, že : 

se situace může vyhrotit natolik, že gatě bez či naopak s gumou mohou rozpoutat válku ve střední Evropě, ekonomové budou mávat grafy před kamerami, že klesne HDP, psychologové a sociologové vážně pohovoří v této souvislosti na téma školní šikany, správně poukáží na to, že chudí rodiče si nemohou dovolit koupit nové gatě ať už s gumou nebo bez a že jejich děti budou šikanovány kvůli tomu ve škole. Politici se budou předhánět v definicích co je více demokratické, zda nošení gatí s gumou nebo bez. Historikové budou kroutit hlavami a mudrovat, že historie nás učí, že gumou se dá uškrtit cokoliv a kdokoliv a soudci jim dají za pravdu, přičemž skromě podotknou, že šňůrkou taky, byznysmeni se budou dožadovat dotací na výrobu gatí bez gumy, protože měli výrobní plán na 15 let dopředu a ten byl s gumou, a hlava českého státu na protest proti gumě na nádvoří Pražského hradu spálí síťované tílko, které měl schované na zvláštní slavnostní příležitosti, které se konaly výhradně na ruské ambasádě. Nicméně doba je zlá a je třeba obětí
A přijde na řadu jak už to v zemi Koruny České bývá, hledání viníků. Kdo za to může, že se situace s gatěma tak vyhrotila? Jak to, že ten příliv gatí s gumou nikdo nezastavil?


Nejprve se sáhne po Sorosovi, aby se záhy zjistilo, že už nežije, pak po Kalouskovi, než se zjistí, že nosí gatě bez gumy, nakonec se vytáhnou neziskovky. Člověk v tísni! Už ten jejich název evokuje, že mají něco proti, nebo naopak s gumou.


I vystoupí s plamenným projevem aktivní politik a křičí směrem k davu: „ My šnůrku z montérek nedáme, stop gumě v gatích, stop neziskovkám “ , a bude objíždět směle republiku a nabádat všechny, že gatě kolem pasu ovázané tkaničkou jsou bezpečnější, než ty s gumou a že neziskovkám musíme sebrat dotace, páč sami máme málo.


A přijdou volby. Kolem cest budou velké barevné plakáty a volič cestou do volební místnosti na nich čte stále dokola to stejné, čím ho půl roku masírovali politici, odborníci na vsechno, televize, rozhlas, noviny, kamarádi v hospodě, kolegové v práci :


„Stop gumě v gatích“, nebo vtipné : „ To není můj prd, to mu prdla guma“, nebo komunisticky laděné : „ S gumou na věčné časy a nikdy jinak“, či filozoficky sofistikovanější: „ Kdo nesouhlasí proti gumě je s nimi“, a někde na sloupku se bude krčit na A4 ve wordu drobným písmem psané toto heslo :


„ Tahle země potřebuje reformu daní a důchodů.“
A volič jde a mine to bez povšimnutí.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a jedna