Nemocní mocní

Napsal Jarka Prosecká (») 6. 7. 2018 v kategorii Politika a názory, přečteno: 395×
20180706-195456.png

Poslední dobou se mi zdá, že jsme jako velká světová rodina, která se doma stará o nemocného a omlouvá jeho způsoby chování. Malá ukázka jak mnoho jsou nemocni mocní.


Z domova:
Babiš: onemocněl sklerózou a zapomněl, že slíbil, že bude stát řídit jako firmu. Musím říct, že základní poučka úspěšného manažera je : vždy se obklopit nejschopnějšími spolupracovníky. Proč dělá opak se můžeme domýšlet, a tak mi bude vrtat hlavou proč instaloval ing.Malou na post ministryně spravedlnosti, když nemá absolutně žádné zkušenosti. Jako advokátka spravovala pouze portfolio drobných nebankovních půjček a následně exekucí. Dříve bychom tomu říkali, že „ pracovala“ jako lichvářka.


Zeman : už trochu vic senilní a tak pálí obří trenky na Pražském hradě a ještě si k tomu přizve novináře. Asi se chce mocí mermo zapsat do českých dějin a usoudil, že jeho výkon v gumovém člunu ( viz.obr) nebyl dostatečně veřejností pochopený, a že nadávat na kyselé zelí u hostitele, který jej vyrábí, mu popularitu nepřineslo, a tak zřejmě proto nechal ušit trenky, zapálil je aby bylo vidět do daleka jak mocně českému nemocnému mocnáři straší ve věži.


Ze světa :


Trump: ten sice neposkytuje takovou zábavu jako český prezident Zeman, zato je originální v plivání do dálky. A tak plive na celou EU, NATO, zavádí CLO tu Kanadě, tu EU, tu Číně, odděluje děti emigrantů od jejich rodiny, pak je zase hledá, aby je spojil. A do toho vyhrožuje Iranu a paktuje se se severní Koreou, která mu slíbí na summitu, že zničí zbrojní arzenál, ale jaksi zapomene podotknout, že to nebude jejich.


Putin : musím uznat, že jeho ansábl trollů je nejlepší na světě, když i jinak nedůvěřiví Češi ( ne všichni, ale je jich dost) mu věří všechno co vypustí z úst aniž by zaváhali. A tak není se co divit, když takový mocný člověk, aby neustále krmil medvěda ( media) to vytočí do takových obrátek, že loví orla v letu na rogalu, nebo skolí tygra, který byl před tím skolen uspávací injekcí.


Erdogan : zavírá novináře, soudce, Kurdy, učitele, profesory, vojáky, generály a já nevím koho ještě a všichni důležití prezidenti světa ví, že je také nemocný mocný. Má částečný stihomam, částečný proto, že Erdík se nebojí peněz. A tak mu sypou EURa, aby ještě zavíraldo lágru (nejen) válečné uprchlíky ze Syrie.


Orbán: zavřel maďarské hranice, aby se mu tam neproducírovali nepovoleně migranti. Asi to nebude moc účinné, protože musel vydat zákon, že ten kdo migrantovi pomůže, tedy podá chleba, ten kdo řekne slovo Soros a neziskovka, půjde do žaláře. Obdivuhodný je též v ovládnutí Maďarska přes své příbuzné a kamarády. Namátkou jeho zeť István Tiborcz je velmi úspěšný čerpadlář dotací z EU. V získávání státních zakázek je přeborník jeho bratr Győző. Zvláštní ale je to, že Orban je zároveň největší kritik EU a dotační politiky. Tomu lze rozumět dvěma způsoby, buď mu EU dává na dotacích moc, nebo málo, kdoví.


A tak by se dalo pokračovat dál, na každého politika by se dalo pohlížet jako na blázna, ale přesto je tu někdo, kdo tomu vede. Je to sám volič, protože on má možnost tyhle nemocné lidi poslat místo do vlády na psychiatrii. Aspoň v těch zemích kde jsou ještě regulérní demokratické volby. A upozorňuju, že demokracii je třeba vzít jako dočasné řešení, protože nemocný mocný bývá nevyzpytatelný a tudíž i způsob voleb může během své vlády nenápadně změnit a tím změnit vše. A jak praví Murphyho zákon: každá změna je k horšímu.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
GVKB z IP 89.177.83.*** | 31.7.2018 14:15
Když je zde zoufalá situace věříme na zázraky, může jít o; nemoc, dluhy, vězení, depresi, atd. tonoucí se i stébla chytá. Proč se nesmíříme s tím, že zázraky nejsou a že musíme zoufalou situaci řešit pomocí práce a inteligence, jak si to uděláme takové to i máme, je to snadné si pokrytecky říci počkám na zázrak, který vyřeší zoufalou situaci.

Rozdělení politiky na pravici je chybné, správně by bylo politiku rozdělit na ty, co věří na zázraky, že bude líp, a na ty co skepticky pohybují o tom, že bude líp bez toho, abychom zde mnohé změnili k lepšímu. Podívejme se na; Japonce, Číňany, kapitalistické Korejce, jak pracují na tom, aby jim bylo líp a nevěří že se stane zázrak. Pokud vám lékař předepíše léky, tak je třeba mu věřit, je to specialista který ví co dělá a možnost že bude chybovat je minimální.

Věřit lze tomu co máme už ověřené a je chybou věřit tomu co nemáme ověřené, podívejme se na to jak jsme věřili na socialismus a přitom jsme neměli informace o socialismu ověřené, socialismus je ekonomická utopie která nefunguje a stejná utopie je i sekta a náboženství, stvořitelem všeho je čas a energie; Alláh, Hospodin, Zeus, Kršna, Ježíš Kristus, Buddha, atd. to je pohádková mytologie, která dělá z lidí hlupáky, ti co jsou nahoře vždy lhali těm co byli dole.

Dneska věříte tomu že vám vysoká škola zajistí dobrý život díky výhodám a jistotám, zapomínáte na digitalizaci která stvoří umělou inteligenci a umělá inteligence stvoří roboty co nahradí vysokoškoláky, robot prezident bude vyznamenávat roboty a lidi skončí v masových konzervách společně s drůbežím separátem. Je naivní věřit tomu že nám budou roboti otrocky sloužit, vše je zde dočasně trvale zde jsou jenom změny. V současnosti probíhá sběr dat aby měla umělá inteligence hodnotné informace a mohla nás tak eliminovat, a potom zde na věčné časy kralovat.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a jedna