Naděje

Napsal Jarka Prosecká (») 22. 11. 2018 v kategorii Politika a názory, přečteno: 191×
screenshot-20181122-182452.png

Přemýšlela jsem co vlastně psát, a jestli to má vůbec nějaký smysl, když „všechno se ví“ a všichni mají zase tu "svoji pravdu", a tábory lidu jsou rozděleny , válečné sekyry vykopány.


Všude kamkoliv oko dohlédne je Babiš případně Antibabiš. Jakoby nikdo jiný v této republice nežil. Čím to je? Samozřejmě že i negativní reklama má své účinky, tábory se utvrzují v tom, že mají pravdu a ti druzí jsou mimoni. A politik se tetelí blahem, že se na něj nezapomnělo.  Nic horšího by jej totiž nemohlo potkat, kdyby se o něm nemluvilo. A proto podává trestní oznámení, proto pláče, křičí, vyhrožuje jako kovaný diktátor do kamery já nikdy neodstupím, zapamatujte si to. 


Kdykoliv potkám voliče ANO, je to stejné. Jsou spokojení a to i přesto, že neznají nikoho z té strany, kromě Andreje. Hledali jednoduchost, čitelnost, a někoho kdo mluví jako oni, kdo jim rozumí a toho našli. Silného a ukřičeného vůdce. Jako vedlejší efekt jeho úspěchu vidí jeho aféry. Těmi se nehodlají už zabývat.


Když jsme demontovali komunisty, nebylo to jen kvůli svobodě, ale také jsme chtěli žít ve spravedlivější společnosti. Cítili jsme se spravedlivější a morálně výš než komunisté,  kteří nám vládli

Chtěli jsme, aby se přestalo rozkrádat, lhát, uplácet úředníky, zelináře, automechaniky, nechtěli jsme uz předstírat jak je tu dobře i když nebyl k dostání hajzl papír a všechno drahé se kupovalo ještě dražší na černém trhu. Chtěli jsme se mít zkrátka dobře a nejen to, chtěli jsme svobodu.

A tak cink, cink a komunisti byli pryč. V hanbě zvolili Havla za prezidenta, pak byly nové  volby a do Strakovky vešla OF a po ní v r.92 ODS a KDS. V těchto letech jsme udělali jeden velký přešlap, a to, když jsme uposlechli volání lídra ODS a ignorovali varovné moralistní řeči renomovaných právníků ( nejprve slušné zákony pak tržní hospodářství.) Volili jsme okouzlení dobou Klause podobně jako nyní v současné době lidé jdou za Babišem. 

Bohužel bez zákonů se nemohlo nic jiného stát, než co se tenkrát stalo. Naše společnost byla nemocná a ta nemoc se v nás zabydlovala celá desetiletí před r.89. Heslo: kdo nekrade okrádá rodinu, nám bylo vlastní a tak se začalo opět podvádět a rozkrádat pod naším ( občas) nevěřícím dohledem. Tentokrát však ve velkém, protože největší sígři seděli v bankách a dozorčích radách státních firem určených k privatizaci. Úvěry se nevracely, podniky se vytunelovaly a někdo královsky zbohatl. A vedle toho žil obyčejný český živnostníček, který se snažil, aby uživil svoji 4 člennou rodinu a dělník, prodavačka, řemeslník ve strachu, aby nepřišli o práci. 


Nelíbilo se nám to ( ..) a přišel rok 97, mysleli jsme si, že se stačí trošku vrátit zpět opravit to, udělat reparát. Nevyšlo to. Byla tu už spousta lidí, kteří měli moc a vliv a protože šlo o prachy, potřebovali si to udržet. A klesli jsme zase o patro níž. Přišel rok 1998 a s ním razantní vstup sociálních demokratů v čele se Zemanem do Strakovky. Hned na začátku chtěli dostat do tepláků všechny podvodníky a zloděje. Padni komu padni, slibovali. Nepadlo, zase rozkrádání, zase podvody, aféry a kmotři. Pak dostali ještě v mírné obměně šanci titíž a až pak se voliči naštvali a zvolili do parlamentu v r. 2013 největšího šíbra. Opravdu se se nedivím po tom všem,  že chtěli změnu, ale, je tu jedno ale...


Oni přece vidí co my, vědí co je Babiš zač, vědí, že má problémy se zákonem, že podvádí, že jeho firma profituje nejvíc z toho, že je ve vládě, že jeho kauzy, kde figuruje jako obviněný se snaží zamést pod koberec. A přesto jej volí?
Proč?


Odposlechnuto v hospodě :
on sice podvádí a bere finance ze systému do svých firem, které jako nejsou jeho, přitom každý ví, že jsou, jenže ! ... nám, (obyčejným lidem) taky z toho něco dává. My z toho něco máme. Máme vyšší minimální mzdu, máme zdravotnictví bez poplatků, platíme méně za MHD nebo taky nic..a takže nějaká morálka, lhaní, podvody, pff, to nás nezajímá. 

Suma sumárum : spravedlivější společnost pff, na co?

Přistoupili na tu hru politiků definitivně, a zcela nepokrytě říkají: když máte vy, tak nám z toho taky něco dejte a my budeme mlčet .


Je nějaká naděje na nápravu? Slovy V.Havla :
„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

( na fotce je pouzit snimek sochy Naděje z Masarykova onkologickeho ústavu, prováděcí firma vietnamští sochaři a kameníci z Danangu.

poznámka

Samotná socha vznikla z naděje vietnamských sochařů a kameníků, že i tradiční prací na rýžových polích a tesáním soch si připravují lepší budoucnost. 
Dílo objednal za sponzorské peníze pro Masarykův onkologický ústav děkan Lékařské fakulty MU v Brně Jan Žaloudík. V Brně se socha stává i nadějí pro pacienty, kteří se do ústavu přicházejí léčit.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a pět