Jsou neziskové, respektive nevládní organizace prospěšné?

Napsal Jarka Prosecká (») 8. 8. 2018 v kategorii Politika a názory, přečteno: 278×
20180808-183031.png

Poslední dobou se hodně, jako do hadráku, kope do neziskovek. A pokud se nějaký politik nevyjádří ve smyslu : „ježíš, neziskovka, zrušit“ je to brané jako zastaralý názor, v horším případě sluníčkářský neofašismus.
Takže si to rozebereme. Neziskovka je taková organizace, kterou založí parta bláznů za účelem nemít zisk. Většinou jde o veřejně prospěšné práce, které by stát sám nemohl zajistit, protože na to nemá kapacity a čas. A tak stát se snaží těmto organizacím tu práci ulehčit a posílá jim, na základě jejich žádosti, peníze ze státního rozpočtu. Smysl vynaložených nákladů pak má možnost a povinnost kontrolovat na základě předložených účetních výkazů. V 90 letech se to týkalo zejména vesniček SOS, Člověka v Tísni, Lékařů bez hranic, různých organizací, kteří pomáhají hendikepovaným lidem, nemocným, drogově závislým, zvířatům všeho druhu, přírodě, a v neposlední radě sportovcům všeho druhu a věku.
V posledním 10 - tiletí se k těmto neziskovým organizacím přidaly různé think tanky, to jsou kecací organizace, kde se sejdou různí pánové a dámy a dělají, že všemu rozumí. Jednu takovou má pan ing. Klaus senior, dále zapsané spolky typu „do každé zahrady jedna lavička“ a „ nešlapejte po pampeliškách“.
Bohužel se stalo to, co je v Čechách obvyklé. Politici vytvořili areolu závisti a ani jim to nedalo moc práce. Vymysleli, že některé neziskovky, nehledě na jejich skutečné odvedenou práci, jsou parazité, kteří dělají jen politiku. Nutno podotknout, ze někteří z toho chytře vyjmuli sportovce, think tanky a hendikepované a zabořili vidle do Člověka v Tísni. Na Amnesty International nemůžou, ti nedostávají od našeho státu nic. Proč kopou do Člověka v Tísni? Proč zrovna do neziskovky, která dostává od státu nejméně finančních prostředků? Odpověď je jednoduchá, Člověk v Tísni jsou natolik apolitičtí, že to politikům vadí. Člověk v Tísni totiž nazývá věci pravými jmény. Říká například, že Krym byl anektován Rusy, že na Ukrajině operují ruská vojska a podobně. Říkají to proto, že tam pomáhají lidem, kteří se ocitli ve válce. Říkají to proto, že nemají důvod lidem říkat alternativní pravdy ( lži), na které si český národ tak rád zvykl.
Na závěr jen pro pořádek uvádím: největší lumpové jsou představitelé z Fotbalové asociace, jsou to zároveň i největší čerpadla státních dotací, každý rok jim stát posle cca.375 milionů a nyní čelí obvinění pro korupci. 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a devět