I Bůh pláče....

Napsal Jarka Prosecká (») 2. 4. 2018 v kategorii O životě a lidech, přečteno: 253×
20171213-094516.jpg

Říká se, že na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo na počátku u Boha. Všechno povstalo skrze ně a bez něho nepovstalo nic, co jest. V něm byl život a život bylo světlo lidí. To světlo ve tmě svítí a tma jej nepohltila.


Nejsem religionista, abych tuhle větu vyložila správně. Možná je tím Slovem míněna jen myšlenka, možná je tím myšlen celý řád vesmíru a Stvoření všeho včetně Života, možná je tím myšleno Stvoření nevinné duše prvního Člověka, jejíž odrazem měla být pravá Láska a Soucit a měla mu být tím jeho přirozeným světlem a tma jej nemohla pohltit.


A zase jsme u Lásky , která je nesobecká, která pomáhá všemu na světě pro dobro všech, je soucitná a vciťující se. Jenže ono to nějak mezi lidmi nefunguje, někde se to zvrtlo, že?
Je třeba říci, že se to zvrtlo už dávno, ne až teď. Zjednoduším to na minimum, má to být oddechová zkratka poloateisty, nic složitého.


Tak tedy potomci Adama a Evy si to opatrování Země jejíž měli být vládci, vyložili jaksi po svém. A podle mne si to vyložili špatně už Adam a Eva ihned po té, co si utrhli ze Stromu poznání jablko. Bylo to ovoce, které jim zachutnalo víc než je zdrávo. Byla to zpočátku jen nevinná zvědavost, která způsobila tu tragédii. Byla to neposlušnost a ztráta důvěry v Boží radu. Bylo zapomenuto jen na chvíli Boží Slovo.


Ještě byla šance na nápravu, kdyby se tenkrát lidé podívali do svého srdce, uviděli by to Světlo, které je mohlo vyvést z Temnoty. Ani to však neudělali a tak později učinil Bůh ještě jeden pokus o nápravu, to když lidem vstoupil do cesty Ježíš, syn Boha. A protože ten Babylon jazyků způsobil, že někteří nerozuměli Ježíši, tak jim Stvořitel seslal ještě Mohameda, Buddhu, Višnu a jiné lidi, kteří jim měli ukázat cestu zpět.
A lidi mudrovali všemi jazyky s těmi zvěstovateli pravé víry, psali knihy, diskutovali a pochybovali a z těch pochybností vznikla opět hádka a nenávist. A z té konkurence se narodila ideologie náboženství.


I využili mocichtiví této slepoty a řevnivosti, zvedli prapor a na něm nápis „ Naše víra je ta pravá “, a šli do boje, a zabíjeli, kradli, rabovali, znásilňovali ženy, děti, mstili své mrtvé, adorovali vůdce a hrdinně padlé, to vše v božím jménu.


A tam kdesi na neznámém místě, pod jabloní, která dávno už žádná jablka nerodí, sedí Stvořitel a pláče, slzy mu kanou rovnou do srdce a doufá, že si toho někdo všimne, ...

...vždyť na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo na počátku u Boha. Všechno povstalo skrze ně a bez něho nepovstalo nic, co jest. V něm byl život a život bylo světlo lidí.

To  světlo  ve  tmě sviti a tma jej nepohltila.
A to Světlo je  Láska.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a pět